Naša Simonka je tak trochu chlapec v dievčenskom tele. Miluje dinosaury, a drakov. Z vonku nosí kamene, paličky a iné strašne dôležité veci. A na narodeniny si nepriala princeznovskú oslavu, ale oslavu z doby ľadovej.

Tak sme oslávili v januári 5. narodeniny síce bez snehu, ale…

Radi sa s vami podelíme, ak by náhodou mali vaše deti podobné záujmy.

Všetko sa začalo pozvánkou. Vyrobila som ju síce ja, ale spolu sme ju ešte dotvorili trblietkami a inými drahokamami.

Narodeniny sme oslávili v Bublinke – veľa priestoru, zmestí sa kopec detí a nemusíte upratovať celý byt keď skončíte. Kým prišli všetky deti vybláznili sme sa na skákacom hrade, lezeckej stene a iných atrakciách.  A potom sme sa začali hrať.

Hra prvá. Guľovačka.

Rozdelila som deti na dve skupiny postavila ich oproti sebe a priestor rozdelila na polovicu lanom. /lohou detí bolo prehadzovať guľôčky z bazéna na druhú stranu počas piatich minút. Vyhrala skupina, ktorá po určenom čase mala na svojej strane menej gulí. Keď nemáte guľôčky, pokrčte  si gule z papiera, alebo starých novín…

Hra druhá. Vyrob si vajce ako Sid.

Každé dieťa dostalo biely nafukovací balón. Ich úlohou ho bolo nafúknuť a pomaľovať permanentnými fixami – kreslili sme tváričky ako Sid.

Hra tretia. Vráť vajce dinosaurici.

Úlohou detí je preniesť vajce cez dráhu plnú prekážok. Doma si môžte dráhu vyrobiť zo stoličiek, vedier, vankúšov, hračiek, epedov z postelí. Fantázii sa medze nekladú a deti to určite ocenia. Na záhrade určite nájdete kopu vecí, ktoré by ste vedeli použiť. Zapojte deti. Radosť bude dvojnásobná…

Hra štvrá. Tancovačka s vajcom.

Úlohou detí je tancovať s balónom medzi sebou tak, že ho nesmú pridržiavať rukami a nesmie spadnúť. Menšie deti si samozrejme pomáhali rukami :O)

Hra piata. Pukni vajce.

Sadni si na vajce a pukni ho! Nie je čo dodať. Táborová klasika, ktorú sme využili…

Hra šiesta. Ochráň svoje vajíčko.

Priviažte deťom vajíčka na nohu. Ich úlohou je chytiť sa za ruky – nesmú sa počas hudby pustiť, a navzájom sa snažiť puknúť vajce tomu druhému. Zaručujem kopu zábavy!

  Prajem Vám peknú oslavu a budeme radi ak nám napíšete, ako sa vám vydarila oslava. Môžte poslať i foto! Potešíme sa.