Ahoj. Kúpili ste si kartičky a už vás nebaví len tak si ich čítať a používať ako návod? Poďte sa s ni mi zahrať. Postupne vám sem budem pridávať hry, ako sa s kartičkami a deťmi hrám ja.

Na skrývačku

Príprava hry: Kartičky poukývaj tak, aby trčal len kúsok. Vytlač si kolieska s nožičkami (nájdeš tu, klikni), vystrihni kolieska a otoč tak, aby neboli vidieť obrázky. Hráme na čas, preto si pripravte čo máte doma, minutovník, presýpacie hodiny (napr. také na umývanie zúbkov), stopky na telefóne.

Nožičkové obrázky predstavujú spôsob, akým budeš hľadať kartičky. To znamená, že keď si vytiahneš jednu nohu a pravú, celý čas hľadania kartičky hopkáš po pravej nohe. Vyberajte piktogramy deťom podľa veku a toho čo zvládnu. Nie je nutné mať v hre všetky.

Pravidlá: Úlohou hráča je otočiť koliesko s nožičkami, to určí spôsob, akým hľadáš kartičky, zapnúť časovač na 2 min. a vydať sa hľadať kartičku. Keď kartičku nájdeš – tvoji spoluhráči ju zacvičia a ty si ju môžeš pridať do svojej zbierky. Pokračuje ďalší hráč. Keď kartičku nenájdeš v časovom limite, pokračuje ďalší hráč a ty ostávaš bez kartičky na svojom konte. Kto bude mať prvý 5 kartičiek na svojej kôpke vyhráva.