🍂JESEŇ.🕸 PAVUČINY. 🕷PAVÚCI A 🐞🦋CHROBÁCI. ALEBO TO NAZVIME RÝCHLA ROZOHRIEVAČKA.🏃‍♂️🏃‍♀️🏃‍♂️

POTREBUJEME: tenkú maliarsku pásku s pomocou ktorej vytvoríme na podlahe pavučinu, pavúka – my v Bubli máme plyšovú maňušku.

Pustím hudbu a hráme klasickú naháňačku. Koho sa dotknem pavúkom, ten sa premení na 🕷 (spidermana – vymysleli deti). V druhom kole naháňačky – koho sa pavúk dotkne – toho lapí a prenení sa na 🐞 prilepenú na pavučine – lienka trepe nožičkami bo sa chce oslobodiť. V treťom kole, koho sa pavúk dotkne premení sa na 🦋.

🕸 pavučinkové cvičenie.🕸🕸🕸

🕷pavúčej mamke sa rozutekali pavúčiky. Pomohli sme jej ich pozbierať a priniesť do domčeka. Hýbali sme sa ako pavúky a pavúčikov sme nosili na brušku. (Sadni si na zem, pokrč kolená, opri všetky končatiny o podložku, zdvihni zadok a kráčaj vpred)
🕷preskakovali sme pavučinku ako kobylky. Aby sme sa neprilepili 🦗 (pevne spoj nohy a poskakuj. Jemne doskakuj na odpružené chodidlá, aby nebolo počuť dupanie)
🕷kráčali sme po pavučine
👣jedna nôžka za druhou (pomaly a rozvážne klaď jednu nôžku za druhou, kráčaj po čiare)
👣kráčame bokom
👣cúvame
👣hopkáme nôžky prilepené spolu (ako kobylky)
👣kráčame po špičkách, po pätách
👣beháme s hudbou, nikto nesmie stúpiť na pavučinu.
👣naše nôžky sú pavučina, kto má nejpevnejšiu niť a nepodarí sa nám ju roztrhnúť? (Sadni si na podložku, nohy vystri pred seba a pevne spoj – pavúčim lepidlom 😉. Kamarát alebo mamka sa pokúsi ti nohy odlepiť od seba – roztrhnúť pavučinu.)
👣pavúčiky na výlete.(sadni si na zem, vystri nohy pred seba, pevne ich spoj, natiahni špicky. Na bruško postav dvoch pavúčikov – prsty na tvojej dlani sú pavúčie nožičky. Pavúci kráčajú pomaly, pomaly, rýchlo, rýchlo, rýchlo… až na koniec ku špičkám. Daj pozor, aby sa cestička – tvoje nohy – nepokazila.)
🕸🕷🕸krásne hranie kamoši.
TOTO SA DÁ AJ DOMA V OBÝVAČKE. KTO TO DÁ? 🕸🕷🕸

🕷Pavúčia naháňačka🕷

Popis hry: Deti sa premenia na pavúkov ( vzpor ležmo vzad). Jeden pavúk naháňa ostatných pavúkov. Koho chytí – s ním si vymení rolu.Obmena: Deti sú deti. Jedno vyberieme ten je pavúk a koho sa dotkne ten sa premení na pavúka a naháňa s ním. Už sú naháňajúci dvaja pavúci. Hra končí, keď sú všetky deti premenené na pavúkov. ( túto máme radšej)Tip: Vhodné medzi posilňovačkami, jedným vrzom posilníme chodidlá, dolné končatiny, sedacie svaly a brucho. Ja keď chcem s deťmi makať aj na technike, pustím k naháňačke hudbu a keď ju zastavím – nikto sa nesmie ani pohnúť – vtedy zopakujem, že prsty na opretých dlaniach smerujú k chodidlám, že kolená sa nedotýkajú, ale hľadia priamo vpred a zadok nepusinkuje podlahu 😁v detskej reči jednoducho a stručne.

Nebo – Peklo

CVIKY:🍂postav sa na jednu nohu ako strom a skús zamávať rukami, akoby si chcel zhodiť listy z konárov. Potom si nohy vymeň.🕸 ľahni si na zem, roztiahni ruky a nohy koľko vládzeš. Teraz si pavučina. Silno sa prilep na zem – iný hráč sa ťa pokúsi odlepiť. Ale ty mu to nedovoľ. Snaž sa byť silno prilepený, najdlhšie ako vládzeš.🐞ľahni si na chrbátik, zdvihni nohy a ruky a zatras s nimi, ako keď sa lienočka prevráti na chrbátik. Napočítaj do 10, alebo si zaspievaj o lienke.🍠Ako cvičia repy? Robia predsa drepy! Poznáš tú pesničku? ak hej, spievaj a rob drepy. Ak nie, žiadna výhovorka. Urob ich 5 a keď si dospelák, dáš aj viac.🕷sadni si na zem, opri ruky a pokrčené nohy chodidlami o zem a zdvihni zadok nad podlahu. Napočítaj do toľko, koľko máš rokov (dospeláci do 10 ).☔️sadni si na zem, pokrč nohy, prsty na chodidlách opri o zem a zacupkaj s nimi, ako keď dažďové kvapôčky padajú na dáždnik. Zaspievaj si pri tom. určite poznáš „prší, prší….“🦇postav sa rovno, opri ruky o celé dlane o podlahu, zadok zdvihni vysoko. Teraz si dole hlavou ako netopieeer.🎃ľahni si na zem na chrbát, pokrč kolená na hrudi a chyť si ich dlaňami. Bradu pritiahni k hrudi – pozri na pupok. Mamka alebo ocka sa ťa pokúsia odgúľať vpravo – vľavo. Ale pozor! pevne drž, aby sa tekvica nerozpadla. Ak bude tekvica tvoja mamka, pokús sa ju odgúľať ty! ukáž, že si silák!

obrázok si stiahni a vytlač

Jedna rodinná PAVUČINKOVÁ….

🍂Potrebujete: vytlačený herný plán, spinner, chuť hrať sa s deťmi, plochu na hranie s dostatkom miesta na pohyb (pozor na bezpečnosť)

🍂Ako na to: vytlač si hrací plán a do stredu polož spinner. Kartičky si vytlač, vystrihni. Jedna strana je pre 4 hráčov, ak vás je viac, vytlačte viac. Na spinneri si vyznač šipku, aby pri zatočení ukázala, ktorý obrázok je vyvolený.

🍂Pravidlá: Prvý hráč zatočí spinnerom. Na ktorý obrázok spinner ukáže, ten zacvičí. Úplne super je, keď si všetky cviky zacvičíte spolu, ešte pred začatím hry, aby bolo jasno. Keď cvik docvičí, vezme si z kôpky obrázok cviku, na ktorý ukázala šípka, ten ktorý cvičil. Hra pokračuje ďaľším hráčom.

🕸Ak hráčovi padne obrázok, ktorý už mal, zacvičí ho, ale obrázok neberie.

🕷🐞🍂Hra končí a víťazom sa stáva ten, kto má na svojom konte všetky kartičky 🙂t.z. z každého obrázka jednu 😊

CVIKY:

🍂postav sa na jednu nohu ako strom a skús zamávať rukami, akoby si chcel zhodiť listy z konárov. Potom si nohy vymeň.

🕸 ľahni si na zem, roztiahni ruky a nohy koľko vládzeš. Teraz si pavučina. Silno sa prilep na zem – iný hráč sa ťa pokúsi odlepiť. Ale ty mu to nedovoľ. Snaž sa byť silno prilepený, najdlhšie ako vládzeš.

🐞ľahni si na chrbátik, zdvihni nohy a ruky a zatras s nimi, ako keď sa lienočka prevráti na chrbátik. Napočítaj do 10, alebo si zaspievaj o lienke.

🍠Ako cvičia repy? Robia predsa drepy! Poznáš tú pesničku? ak hej, spievaj a rob drepy. Ak nie, žiadna výhovorka. Urob ich 5 a keď si dospelák, dáš aj viac.

🕷sadni si na zem, opri ruky a pokrčené nohy chodidlami o zem a zdvihni zadok nad podlahu. Napočítaj do toľko, koľko máš rokov (dospeláci do 10 ).

☔️sadni si na zem, pokrč nohy, prsty na chodidlách opri o zem a zacupkaj s nimi, ako keď dažďové kvapôčky padajú na dáždnik. Zaspievaj si pri tom. určite poznáš „prší, prší….“

🦇postav sa rovno, opri ruky o celé dlane o podlahu, zadok zdvihni vysoko. Teraz si dole hlavou ako netopieeer.

🎃ľahni si na zem na chrbát, pokrč kolená na hrudi a chyť si ich dlaňami. Bradu pritiahni k hrudi – pozri na pupok. Mamka alebo ocka sa ťa pokúsia odgúľať vpravo – vľavo. Ale pozor! pevne drž, aby sa tekvica nerozpadla. Ak bude tekvica tvoja mamka, pokús sa ju odgúľať ty! ukáž, že si silák!

👣Do krásneho hrania kamoši. Ale ak bude slniečko na oblohe krásne svietiť, najprv vybehať!👣vlastne – vybehať! Neexistuje zlé počasie, len nevhodné oblečenie 😘

stiahni a vytlač
Stiahni a vytlač

Bingo jesenné

Bingo poznáte, netreba mu pravidlá. Tak poďte na to! Obrázky si stiahnite a vytlačte. Trochu som to však upravila aby nebolo treba veľa kartičiek základných. Nechajte deti poukladať kartičky na hraciu plochu s písmenkami. Kartu s obrázkami a popisom cvikov rozstrihajte a dajte do vrecka, či misky. Vytiahnite jednu kartičku, zacvičte a deti, si ju dajú z hracej plochy dole. Vyhráva ten, kto prvý odhalí BINGO.

Stiahni a vytlač
stiahni a vytlač