Vaša úloha zo včera bolo preskúmať vaše Achilovky. Tak čo? Zvládli ste to?

Dnes budeme mať za úlohu urobiť si otlačku nohy. A aby sa dalo skúmať a porovnávať – otlačme si obe chodidlá a ešte aj mamkine a ockove a ak máme súrodencov – tak aj tie! Dnešná úloha je vytvoriť nožičkovú galériu.

Na otlačkoch chodidiel sa dá spoznať ako si na tom to naše chodidlo stojí! Doslova. Na obrázku vidíš ako môžu vyzerať vaše otlačky. Zelená je samozrejme ideál, ale to ešte neznamená, že keď si niekde inde – máš plochú nohu. Chodidlo sa jednoducho ani nedá diagnostikovať z otlačky. Našou úlohou je naučiť sa pozerať, vnímať nohy a keď zistíme, že niečo nie je tak ako má byť – vedieť kam ísť. Napríklad k odborníkovi – ortopédovi alebo fyzioterapeutovi. Celý tento týždeň budeme tie naše haxne skúmať…

A ako sa vyznať z obrázka? Vpravo od zelenej ideálnej otlačky sa nachádzajú stupne plochej nohy a vľavo nadmerne vyklenutej klenby- vysoký priehlavok.

Ale poďme sa hrať! Keď dootláčate chodidlá – zahrajte si na nožičkové divadlo. Rozhýbete chodidielka, prsty a navyše posilníte svaly. Verte mi!

Potom si z videa dajte rozcvičku, vareškovú uhýbačku a mamička vám tie nôžky zase pouvoľňuje – láskavým dotykom dlaní. Stále myslite na to, že ak vás ešte niečo tlačí alebo ťahá pri žabke, je dôležité aby ste sa ešte hrali. Napríklad tak, že si oproti sebe čupnete ako žabka, a pozriete si večerníček v tejto polohe.

Samozrejme, ak stíhate celé video – neuškodí vám.