Doteraz sme sa snažili naučiť sa pozerať na tie nohy a chodidlá a vedieť vidieť. Vašou úlohou bolo kresliť, fotiť, otláčať. Tak sa na to poďme spolu pozrieť.

Ako vyzerá nekoordinovaná dolná končatina a chodidlo? Okienko pre rodičov.

Ak ste našli zopár príznakov, ktoré sedia na vaše deti alebo aj vás – vyhľadajte odborníka – najvyšší čas pozrieť sa na to očkom vzdelaným. A ak už máte diagnostiku za sebou, poďme s tým niečo urobiť.

Prvý týždeň sme sa zaoberali rozpohybavaním celého tela, tento týždeň boli cvičenia zamerané na posilnenie svalov a rozpohybovanie chodidla. Budúci týždeň nás čaká opäť posilňovanie svalov na hlbokom stabilizačnom sustéme, dolných končatín a chodidiel. Zároveň sa každý den zameriame na špeci cviky pre nohy.

A čo tým chcem povedať? Deti potrebujú pohyb – veľa prirodzeného pohybu. Ak to deťom chýba, a teraz v čase pandémie o to viac, treba to zastúpiť doma. Online cvičením. I keď to nie je ono a nie je to taká zábava ako v telocvični s kamošmi, je to veľmi dôležité. A preto cvičte s deťmi. Dnes vám nedám žiadne cvičenie špeci na nohy, ale zábavné cvičenie pre páry rodič a dítko ak ste cvičili 3x tento týždeň zaslúžite si!) Len keď pohyb baví, má želaný výsledok.

Video je záznam z online cvičenia, zabavte sa rovnako ako sme sa my! Užite so to s deťmi – ak sa budete baviť vy, budú sa aj vaše deti. A okrem toho sa rozhýbete a svaly posilníte.