Tak a sme v novom týždni. Tento sa budeme viac zameriavať na chodidlá. Pretože už vieme, že starosti chodidla nie sú len o chodidle, ale v celom tele – svaly hlbokého stabilizačného systému, svaly dolných končatín, nedostatočná flexibilita. Bude opäť pohybové video zamerané na posilnenie a flexibilitu celého tela a na striedačku hry a cvičenia s chodidlami.

Najprv sa zahrajme hru na žabku. Pustite si túto pesničku a poďme skákať ako žabky. Z hlbokého drepu, až do vysokého výskoku s natiahnutím rúk vysok nad hlavu. Zohrejeme celé telo. A pripravíme na cvičenie.

Teraz si zadnite oproti sebe do hlbokého drepu a zahrajte sa na opakovacieho papagája. Čupnite si do žabky a kotúľajte si spolu loptu. Podávajte si ju poza chrbát, buchnite o zem a hoďte, hádžte jednou rukou, atď. Vydržte 10 min. 2x denne. Začne jeden hráč a akým spôsobom podá loptu druhému hráčovi – tak ten musí spôsob zopakovať. Pustite si túto pesničku a potom sa vymeňte.

A teraz sa zahrajme na palcový futbal. Ako sa to hrá? Na zem si rozhoďte zopár guľôčok. Vašou úlohou bude pokrčiť prsty na nohách ako levie pazúry a palcom odkopnúť guľôčku čo najďalej. Vyskúšajte. Na koľko kopnutí dostanete guľôčku z jednej strany obývačky na druhú?

A teraz si poďme urobiť dráhu pre nožky. Hop skok cestička. Vyrobte si ju, budeme sa s ňou hrať celý týždeň. Z obývačky do kuchyne, odtiaľ do detskej izby – potom cez chodbu tam a späť.

Vytvorte si pomocou maliarskej lepiacej pásky (alebo washi pásky, alebo motúzika a lepiacej pásky) cestičku s úlohami na skákanie. Použite rovné čiarky v dome – prechody medzi kobercom, kachličky atd. Nechajte deti v priebehu dňa hocikedy si zahopkať, keď budú mať cestu okolo. Vytlačte, alebo si nakreslite tieto kartičky a prilepte si ich hocikde na cestičku. Ukazujú vám spôsob, akým po cestičke treba ísť. Vyhrajte sa.

Klikni na obrázok a zobrazí sa ti v plnej veľkosti.

Spolu nohy, na pravej, na ľavej, po špičkách, po pätách, bokom po čiare, preskakuj zo strany na stranu, preskakuj spredu, dozadu…

👣 👣 👣 👣

A nakoniec si pomasírujte nôžky ježkom a nakrémujte nohy nohami. Ale tentokrát budú detské nohy krémovať mamkine a mamkine nohy krémovať tie detské. Poďte do toho!

P.S. Na zajtra si pripravte kartón vo veľkosti A3.