Vaša domáca úloha zo včera bolo nachystať si kartón. Poďme si teda vyrobiť podložku pre nôžky.

Všímajte si, ako kráčajú vaše deti, ako stoja. Tentokrát sa zameriame na chodidlá. Ako to vyzerá keď ostanú stáť? Sú obe v jednej línii? Odborníci hovoria, že chodidlá by mali byť pri stoji na šírku bedier, a v jednej línii. To znamená, že päta a druhú prst na chodidle rovnobežné s druhou nohou. Čo to znamená? Že keď sa postavíte na zem a pozriete sa na vaše nohy, tak palce budú málinko k sebe bližšie ako päty ( pri dospelákoch naozaj pozeráme na druhý prst, pretože často majú palce vtočené dovnútra vplyvom používania nevhodných topánok). A rovnako to platí aj pri deťoch. Pozor! na nadmerné vtáčanie špičiek. Naozaj je to málinko.

Našou úlohou tento týždeň bude sústrediť sa a začať vnímať ako stojíme. Napríklad keď si umývame zuby.

Vyrobte si podložku ku umývadlu. Na kartón postavte deti, napravte nôžky ak treba – na šírku bedier, chodidlá v línii ( ako koľajničky). Teraz tie chodidlá obkreslite a nechajte deti nech si ich vyzdobia. Dajte si podložku ku umývadlu, vyskúšajte si na nej státie a pri každom umývaní zúbkov sa sústreďte na to, ako stojíte. Zopakujme si k tomu zopár detailov: kolená odomknuté, pozerajú vpred, aby sa zapojilo do aktivity bruško. Začnite s deťmi vnímať svoje telo a to ako funguje. Každý deň.

Urobte si s deťmi pokus. Postavte ich na vyrobnú podložku a povedzte im, aby si kolienka dali pusinku. Sledujte chodidlá. Čo sa deje? Teraz povedzte, aby sa kolená nahnevali – vytočili sa smerom von. Opäť sledujeme chodidlá. A teraz sa kolienka pozerajú priamo vpred. Vidíte rozdiel? Teraz sa s deťmi vymeňte a ukážte im, na čo ste sa pozerali. Rozprávajte sa spolu. Vnímejte tieto zmeny a nové veci spolu.

A kým sa pustíte do cvičenia si pomasírujte nôžky ježkom. Nezabudnite. Na cvičenie budete potrebovať loptu a uterák. Na zajtra si pripravte sklené guľôčky a keď nemáte – postačí aj veľká fazuľa z kuchyne.