Tak! Povedali sme si, že sa tento týždeň sústredíme na to ako stojíme. Nezabudnite na to. Ak sa nezmení poloha chodidiel a deti budú stále stáť s uzamknutými kolenami – nemôžu efektívne zapojiť bruško a tým využívať hlboký stabilizačný systém. Odomykajte a odomykajte tie kolená. A čo vy ? ako ste na tom vy?

A čo nás čaká dnes?

Žabiatko
Tri prasiatka
Masáž chodidiel – kľúčikové kráľovstvo.
A dnes sa zahráme na zlodejov guľôčok, alebo fazuliek.

Pripravte si guľôčky. Začneme pekne pomaličky. Vyskúšajte najprv s deťmi posediačky – či vedia uchopiť fazuľky prstami na nohe. Pozor! nedávajte si ich medzi prsty. Ak to deťom nejde, pokojne si môžu zo začiatku pomôcť rukami tak, že si vložia guľôčku pod prsty. Trénujte obe nohy. A prezradím vám, že u nás v Bubli to vedia aj 2 ročné deti – tak žiadne výhovorky.

A keď ste už toto všetko zvládli, poďme sa hrať na tých zlodejov. V obývačke, či izbičke si rozprestite čo najďalej od seba malé uteráky. Na každý uterák položte rovnaký počet guľôčok či fazuliek. Rozdeľte sa doma (môže hrať celá rodina) na dve družstvá, Každý má jeden ostrov (uterák) s pokladom (guľôčky). Vy ste piráti – zlodeji guľôčok. Pustite si pesničku a po celý čas sa hrajte. Aká je vaša úloha. Piráti jedného ostrova sa snažia ukradnúť guľôčky z druhého ostrova a nôžkami ich preniesť na svoj ostrov. Tam ich nechať a bežať pre ďalšie. Hráte, až kým neskončí pesnička. Potom si spočítajte guľôčky a zistíte, kto je lepší zlodej!

Pirátska pesnička

Piráti, ktorí prehrali pomasírujú nohy výhercom.

Ak máte ešte stále málo… nech sa páči video.