Dnes je sobotááá carijajuchachááááá. Mali by sme mať viac času. Tak sa vyberieme na výlet alebo aspoň dlhú prechádzku. Náš cieľ sú kopce a kopčeky, preskakovanie konárov na zemi, kaluží, vyliezanie na pníky at´d. Urobte si z lesa ihrisko a doprajte deťom dostatok prirodzeného pohybu. Tento program je určený pre deti od 3 – 6 rokov a to najviač čo potrebujú je dostatok pohybu.

A úloha pre machrov! Vyzujte topánky aspoň na chvíľu a skúmajte terén. Čo je príjemné? Studí to? Čo je pichľavé? Kde to šuští? (ak do toho pôjdete nezabudnite si doma mokré utierky) Poprezerajte si les aj nohami a nielen očami.

A keď to všetko zvládnete tak zvyšok soboty venujeme mojkniu nôh. Budete potrebovať opäť lavór s teplou vodou a penou do kúpeľa, malé hračky,ktoré môžu ísť do vody – každá iná. Uterák a krém na nohy.

Zahrajte si na plážových záchranárov – tu budú vaše nohy. Do lavóra s vodou a penou ( aby nebolo vidieť na dno lavóra) si nahádžte hračky. Dávajte úlohu deťom, čo majú nohami pohľadať. Striedajte sa. Opakujem sa, ale deti to bude viac baviť, keď uvidia vašu aktívnu účasť. Buďte príkladom.

Keď pohľadáte všetky hračky ( hrajte pokiaľ vás to baví) si strčte nohy do lavóra (dolejte teplú vodu :O) a nechajte si nohy vymojkať. Nakoniec si ich osušte a natrite krémikom. Nohami samozrejme. Ako inak.

No a už nám iba chýba poláskať nohy. Chodidloví detektívi. Na túto aktivitu si pripravíme štetec, nejakú kefku (aj starú zubnú), hrebeň, špongiu, ježkovu loptičku, varechu, niečo chlpaté ( plyšovú hračku) a čo vás ešte napadne. Ukážte deťom všetky veci. Povedzte im nech si ľahnú na chrbát a zatvoria oči. Hadkajte im chodidlá vecami, ktoré ste si pripravili a nechajte ich hádať čo to je. Obe chodidlá. Nakoniec ich nechajte si vybrať, čo im bolo najpríjemnejšie a to zopakujte. Opäť sa vymeňte.

Ak ste nestihli ísť von, zacvičte si predtým než sa pôjdete hrať.

P.S. na zajtra budeme potrebovať múku, soľ, olej, vodu a vínny kameň ( dá sa kúpiť v DM – prášok na pečenie). Ako bonus ak máte si pripravte aj farbu na potreviny a trblietky :O) ale zvládneme aj bez.