Včera ste si mali odfotiť deti zo všetkých strán. Hneď ako sa vám podarí vytlačiť si fotografie, tak urobte a nalepte si ich do vášho denníčka. Takto budete môcť vidieť, ako pracujete a ako sa vám darí. Nefotíme deti každý týždeň, ale najskôr o tri mesiace.

Teraz si však poďme nakresliť a naučiť sa pozerať. Vezmite si pravítko a spojte čiarou obe ramená, bedrové kĺby a ďaľšou čiarou nos a pupok – čiaru potiahnite až dole k chodidlám. Teraz ešte spojíme čiarou kolená. Pevne verím, že to nebude také zlé, ako na tejto našej kamoške kostričke.

Na fotografii z boku spojte ocho, ramenný kĺb, bedrový kĺb a členok. Toto všetko by malo ísť pri správnom postavení v jednej líni.

Prečo to robíme? Ak budete pracovať a vnímať telo každý deň – keď si toto zopakujete o 3 mesiace – musí byť vidieť zlepšenie. V prípade, ak máte pocit, že vaše deti sa podobajú stavbou tela na kostričku – je najvyšší čas poradiť sa s fyzioterapeutom.

Dnes je sobota a mali by ste mať dostatok času na prechádzku. Využite to a vystreľte do prírody. Vašou úlohou bude dnes centrovať kolená a to sa najlepšie robí pri chôdzi po čiare – teda v jednej línií. Zahrajte sa vonku na čiary – každú čiaru, múrik alebo líniu, ktorá vám príde do cesty si prejdite pomalou chôdzou jednou nohou za druhou. Ak nemáte možnosť ísť von – maliarska páska alebo opasok od župana pomôže aj doma.

Nezabudniťe na žabku, pomasírovať nôžky ježkovou loptičkou a hádam už ste machri vo vyzúvaní ponožiek nôžkami.

Ľudmila Podjavorinská, Žabiatko, pôvodná nahrávka Opus

Ak ste boli vonku tak z videa si dajte dnes išiel maťko na túru a rozcvičku s harmonikou. Ak ste neboli vonku zvládnete aj celé.

Cez víkend máte príležitosť a čas doplniť úlohy, ktoré ste cez týždeň nestihli.