Dnes je 1. decembra UTOROK.

Pohybový večerníček pre teba…

Náročky nedávam vek. Rodičia si deti poznajú a vedia čo dokážu. S malou pomocou a úpravou si vieme hry upraviť pre všetky vekové kategórie. Stačí, keď vás oslovia.

Unavený aligátor

Ľahni si na zem na bruško a ruky si založ pod hlavu ako vankúšik. Vezme mamka, či ocko loptičku alebo plyšovú hračku a celého ťa pohladká a jemne vymasíruje. Bude ti pri tom jemne pohmmkávať obľúbenú pesničku – rozozvučí sa jej bránica a posilní spodné bruško. Páčilo sa ti to? Teraz na oplátku ty láskavo pohlaď a vymasíruj mamku či ocka. Tiež si hmkaj. Rozozvučí to i tvoje telíčko, tiež chceš mať pevné svaly.

Aligátoria preliezačka

Ocko, či mamka sa premenia na aligátora (plank alebo doska). Koľkokrát ich prelezieš a podlezieš kým spadnú? A teraz sa premeň na aligátora ty. Dokáže ťa mamka alebo ocko podliezť.

Aligátori parťáci

Mamka si sadne na zem a a ty si jej sadni na kolená tak, že sa oprieš chrbátom o jej hrudník. Teraz sa postav, nohy rozkročné a mamkine nohy uprostred. Uchop dlaňami mamkine členky a zadok vystrč do neba. Teraz mamka opatrne chytí tvoje členky a najprv si o plece oprie jednu tvoju nohu a potom i druhú. Teraz ste aligátoria dvojka. Vieš takto zaspievať nejakú pesničku? Vyber si takú čo má veľa slôh – napr. Mandarinku Darinku. Po koľkú slohu vydržíš? A zajtra? Vydržíš dlhšie? Určite áno. Tréning robí majstra.

Aligátoria bitka

Postav sa s mamkou, či ockom oproti sebe ako aligátor. Teraz bez pomoci. Nôžky si môžeš oprieť o zem (plank). Teraz keď stojíte oproti sebe, skús ťapnúť druhého aligátora dlaňou po dlani. Rátajte si koľko krát sa vám to navzájom podarilo, kto vyhral?

Aligátoria kopaná

vhodné pre kolektív detí do škôlky či školy

Deti sa postavia do kruhu ako aligátori a kotúľajú si loptu rukami medzi sebou. Kto už nevládze, premení sa na spiaceho aligátora – viď prvá hra. Vyhráva najsilnejší aligátor!

Aligátoria prekážková dráha

Klikni a stiahni si

vhodné pre kolektív detí do škôlky či školy

Všetky deti sa v dostatočnej vzdialenosti od seba v kruhu premenia na aligátorov – na striedačku – jedni sú aligátori (plank) a jedni sú spiaci aligátori (ľah na bruchu s rukami pod hlavou). Vyberieme jedno dieťa, jeho úlohou je na stredačku deti prekračovať a podliezať, až kým sa nedostane opäť na svoje miesto. Ďalšie kolo deti aligátorov vymeníme – tí čo boli v planku ležia a naopak. Vyberiem ďalšie dítko.

Niečo kreatívne

Stiahnite si aligátora a vytlačte. Potrebujete pravú i ľavú stranu. Hádajte prečo? Vezmite si fixu a poďme kresliť nožičkami. Aligátor na suchu potrebuje dokresliť vodu, lebo mu koža vysychá. Pomôžte a zachráňte ho! Fixu chyť medzi palec a druhý prst, sadni si na stoličku, papier si polož na zem a kresli, môžeš sedieť i na zemi, ale je to trošku ťažšie.

Aligátor omaľovanka na stiahnutie. Klikni … vytlač A4 – súbor obsahuje 2 listy, pravú i ľavú stranu.

Celý advent v pohybe!