Skupina  je určená pre deti od 6 – 9 mesiacov, ktoré zvládnu 2. vzpriamenie a pretáčanie z chrbátika na bruško.

V tomto období sa pomaly dostaneme do ďaľšieho dôležitého vývojového stupňa a tým je lezenie. Dieťatko sa v tomto veku plazí, a posúva vpred vlastným individuálnym spôsobom, začína zdvíhať panvu nad podložku, učí sa zvládnuť šikmý sed – z ktorého sa postupne dostávame do sedu, kľačí, hojdá sa na kolienkach, vzpriamuje sa na kolenách opierajúc sa o vyvýšenú podložku. Na konci tohoto obdobia zvláda koordinované a symetrické lezenie.

Dieťa v tomto období dynamicky a hravo komunikuje s okolím, rozlišuje známe a neznáme osoby. Prežíva tkz. osemmesačnú úzkosť – je “prilepené” na mamičke.

Na lekciách sa učíme ako správne podporiť pohyb dieťatka tak, aby sme nenarušili jeho psychomotorický vývoj, ako stimulovať dieťatko tým správnym smerom. Myslíme na individualitu detí a lekcie vedieme hravou a zábavnou formou. U detí rozvíjame dôverný vzťah medzi dieťatkom a mamičkou. Začíneme s napodobovacími hrami.

Cvičíme i naďalej s balančnými pomôckami (fitlopta, overball,…), rehabilitačnými pomôckami, používame tunel, veľké molitanové stavebnice, padák, hudobné nástroje…

Lekcia trvá 45 min. – 30 min je venovené cvičením s pomôckami a 15 min. voľnej hre detí, pri ktorej pozorujeme a individuálne pracujeme s deťmi pod vedením lektorky.