Hurá, štvrtý deň! Vianoce sa už blížia. No čo? čo si dnes dáme? Trošku sa vybeháme, a na cvičenie budeme potrebovať šatôčku alebo hoci aj utierku. Pripravte si, aby ste nemuseli odbiehať. Určite Vám bude málo, to ale nevadí, vyberte si nejaký predchádzajúci večerníček, ktorý sa vám najviac páčil.

Poteším sa, ak mi do našej FB skupiny pošlete foto ako cvičíte! Veľmi!

Dnes šatôčkové cvičenie s Ľubkou. Hýb sa s nami, Bublinkami.

Hra: Maják na mori a delfín

Na túto hru budete potrebovať drevené kocky a inak nič. Ako sa to hrá? Jeden hráč bude delfín. Začne najmladší samozrejme :O). Ten si ľahne na brucho ako delfín. Cvik máš popísaný na kartičke z abecedy.

Úlohou ostatných hráčov je ľavou rukou (ľaváci pravou rukou), alebo hoc aj nohami postaviť vežu z drevených kociek – maják. Všetci hráči, i delfín začínajú naraz. Delfín vydrží vo výdrži tak dlho, kým ostatní stavajú vežu – až kým nespadne. Nezabudnú pritom počítať kocky. Nakoniec, keď sa všetci vystriedajú, zistíte, koľko kociek sa podarilo postaviť najviac.

A presne toľko krát koľko kociek sa vám podarilo najviac postaviť počas hry, tak presne toľkokrát sa zahrajte žmurkanú. Že neviete ako sa hrá žmurkaná? No dobre…

Hra: Žmurkaná

Dvaja hráči si sadnú oproti sebe a úpenlivo sa na seba pozerajú. Cieľom hry je sústrediť sa. Vyhráva ten, čo dlhšie vydrží nežmurknúť. počítajte si, kto viac krát vyhral. Ten čo vyhral je víťaz! :O))) Alebo chcete ďalšiu hru

Delfínovi dokresli bublinky.

Hra: Delfín vo vani

Celé je to sranda, ale okrem toho trénujete oromotoriku, zapájate dychové cvičenia – ale hlavne je to zábava!