Dnes je sobota carijá juchachá…. Tám máme tu víkend, čo nás čaká. No predsa víkendová hra. Tú nájdeš nižšie na vytlačenie. A inak klasika, večerníček. Dnes sa ešte vyjašíme a zajtra trililinku skľudníme.

Dnes pokojné cvičenie s nožkami a zahrám vám aj na harmonike.

Zabehajte si: Ja s deťmi využívam pieseň „Ako bola objavená Amerika“ od Petra Naga. Je parádna, lebo má veľmi rýchly refrén. Na refréne vždy vyhecujem deti do rýchleho behu s malými krôčikmi, na slohy bežíme a vysoko dvíhame kolená. Sľubujem, že keď dáte celú pesničku, tak rýchlo zaspia.

Hra: Letí, letí… !(trochu klasiky nezaškodí, aj keď táto úprava dá zabrať svalom na bruchu )

Sedíme na zemi a bubnujeme špičkami prstov na chodidlách o podlahu. Počas bubnovania hovoríme známu riekanku: Letí, letí, všetko letí, čo má perie všetko letí,… Emu letí! Ak letí, nohy zdvihneme hore, ak neletí necháme na zemi. Kto sa pomýli musí splniť vopred určenú úlohu (3 drepy, 2 výskoky atď). Do spotenia! Bavte sa!

Hra: Bomba

Spoločne si dohodnite tri cviky. Napr drepy, výskoky z drepu, stoj na jednej nohe. Výber je na Vás, ale pamätajte, že tieto cviky vás budú sprevádzať celý deň.Cviky si zacvičte, aby ste mali jasno koľko opakovaní zvládnete úplne v pohode a za krátky čas – netreba to preháňať.Nastavte si na budíku 1 hodinu a nechajte voľne čas plynúť. Keď zazvoní budík, nechajte všetko čo robíte! Vybuchla BOMBA! zachrániť sa môžete len tak, že opäť zacvičíte tie isté cviky. opäť si nastavte budík na hodinu! A takto stále dookola. Až kým nepôjdete večer spať. Ručím vám za to, že budete celý deň plní energie!