Krásny deň plný pohybu vám dnes prajem! Dnes cvičíme spolu s mamkou alebo ockom, oblečte si tepláky, vyzujte ponožky nech sa vám nešmýkajú nožky a hurá s chuťou do toho!

Hra: Na náhodu

Dajte si kartičky z Pohybovej abecedy, ktoré už máte pod deku a zahrajte sa na náhodu. Jeden z vás, strčí ruky pod deku a vytiahne kartičku. Hned ako ju vytiahne sa snažia všetci hráči zakričať meno na dané písmenko. Kto bol prvý – získava kartičku a tí ostatní zacvičia pohyb podľa karty.

Hra: Palcové silácke hry

Posaďte sa oproti sebe na zem, Nohy pokrčte v kolenách a chodidlá oprite o zem tak, aby ste sa s protihráčom dotýkali palcami na nohách. Teraz zdvihnite prednú časť chodidla – prsty tak, aby päta ostala položená na podlahe a spojte si navzájom palce na nohách. Najprv len pravá s pravou nohou. Na povel začnite tlačiť palcom na nohe do protihráčovho palca na nohe… Nuž? Kto má väčšiu silu? Nezabudnite si to vyskúšať milé mamy a ockovia i s rovnocenným protihráčom, aby ste zaťili to, čo zažívajú deti. A čo je viac, keď sa baví aj mamka s ockom?

Hra: Na strašiaka

Húsenice požierajú na poli kapustičky. Úlohou strašiaka je ich ochrániť a húsenice odstrašiť. Jeden z hráčov si dá na hlavu klobúk – napríklad taký ako majú strašiaci v poli, alebo hocijakú šiltovku, či čiapku. Strašiak stojí v poli a vyhrieva sa na slniečku so zatvorenými očami (maminka, či ocko) a húsenice (deti) sedia v dostatočnej vzdialenosti na zemi tvárou k strašiakovi. Strašiak má pri nohách keksíček, či inú dobrôtku ( akože kapustičku) a stráži ju. Úlohou húseničky je dostať sa k nej. Prečítajte si ako sa hýbe húsenička a presne takto sa snažia deti dostať k strašiakovi. Ak ale strašiak bude počuť pohyb – rýchlo otvorí oči a koho uvidí hýbať sa – ten sa musí vrátiť na začiatok.

Pri pohybe chodidlami spôsobom ako húsenička, keď už sa nebude dať pohnúť ďalej nôžkami, posunieme zadok dopredu a pokračujeme opäť chodidlami ako húsenica, až dovtedy, kým nebudeme v cieli.