Dnes na ľudovú nôtu s Ľubkou. Hrnce nechajte v kuchyni, pripravte si bábiku alebo plyšov hračku.

Hra: Na rybára a rybky

Hra pre celú rodinu alebo kolektív detí. Uprostred miestnosti si urobíme ostrov – dáme uterák, podložku, bosu alebo inú vecičku, na ktorú sa dá postaviť. Postaví sa na ňu jeden hráč – rybár. Všetci ostatní sú rybky. Behajú – akože plávajú okolo ostrova počas hudby, ktorú im púšťam ( napr. prvá pesnička z cd 5-strunové husle Petra Uličného :O). Keď hudbu zastavím, rybár skočí do vody a začne chytať rybky.

Ťažšia verzia pre veľké deti je: ležať na zemi ako delfín a ked rybár skočí na zemi, delfíni rýchlo vyskočia na nohy a začnú plávať. Rybár iich chytá. Úplná verzia s teen je, že do hry pridáme aj ochrancu prírody. A keď rybár skočí do vody a začne chytať delfíny, ochranca prírody sa snaží chytiť rybára, aby nelovil delfíny.

Táto hra krásne nebáda deti k behu a rýchlemu behu, pri väčších deťoch a dostatočnému priestoru až k šprintu.

Hra: Na rybárov

Ideál doma v kuchyni. Na zem si postavte plastovú fľašu naplnenú vodou. To bude akože rybka. Teraz si pripravte loptičku. Kto trafí fľašu – chytil rybku.

Hra: ulov rybku z cudzieho revíra

Postavte oproti sebe dvoch hráčov alebo dve družstvá. Každý z nich má pri sebe nádobu, v dostatočnej vzdialenosti od seba. Vzdialenosť určujeme podľa veku, priestoru a nálady. Do nádob si dá každý drobnosti – loptičky, lego, plyšové hračky atď. Tiež prispôsobte podľa toho kde a ským hráte.

Úlohou hráčov je kradnúť po 1 veci z cudzieho revíra a nosiť ich do svojho. Navzájom hráč B kradne z revíra A a hráč A kradne z revíra B. Hra končí kým dohrá hudba, presypú sa hodiny alebo zazvoní budík.