Štvrok. 10. adventný deň. Nech vám prinesie lásku a priateľské pohľady. Porozumenie a úsmevný zážitok. A aspoň 1 pohybovú aktivitu za deň. No a keďže sa za vrchol pohybu pokladá – nehýbať sa, kto to dá?

Večerníček s Mackou.

Hry na lezenie

Mamka má na motúziku priviazanú myšku – uzlík z ponožky napríklad a mačiatka (deti na štyroch) sa ju snažia chytiť. Kto myšku chytí, stáva sa myškou a v ďalšom kole ťahá motúzik. A mamka sa stáva myšičkou.

Deti lezú po miestnosti v podpore drepmo a hádžu pred sebou kocku. Hodia, dolezú ku kocke, spočítajú koľko je tam bodiek. Na tento počet zdvihnú kontra ruku a nohu, napočítajú koľko padlo na kocke. Vymenia strany, zopakujú rovnaký počet a hádžu kockou ďalej. Toto je parádna hra pre deti a ich rodičov. Tak šupito – choďte sa hrať.

Pustite si pesničku od M.Podhradskej a R.Čanakyho – Túla sa kocúrik po dvore… Na prvú slohu všetci spolu lezieme. Všetci sú myšky len jeden z hráčov (mamka alebo ocko napríklad) je kocúrik. Keď začne hrať druhá sloha kocúr začne naháňať myšky. Lezením – nezabudnite! Keď niekoho chytí do konca pesničky – chytený sa stáva kocúrom. Ak to nestihne do konca pesničky, ostáva kocúrom i naďalej.

Deťom dajte na oči škrabošku, alebo zaviažte šatkou. Niekde v priestore ukryte hračku (ktoré predtým dieťatku ukážete) a úlohou dieťaťa je lezením so zaviazanými očami hračku nájsť.

Deti vytvoria dvojice. Jedno dieťa je v podpore drepmo – hlava, druhé sa postaví zaň a oprie sa dlaňami o jeho zadok- pancier. Hlava určuje smer a tempo pohybu.