Kurz plstenia

Je známe, že ručné práce napomáhajú odľahčiť myseľ a radosť z vlastného výtvoru nás naplní pozitívnou energiou. Spomedzi rôznych výtvarných techník je navyše práca s vlnou ako prírodným materiálom mimoriadne príjemná. Príďte si oddýchnuť a naučiť sa niečo nové.
Na kurze sa naučíme vybrať si správnu vlnu na suché plstenie, ako používať základné techniky na jej spevnenie a upevnenie a za dve hodiny si vyrobíme rôzne tematické vecičky ako napríklad zvieratká, brošne, plstené jedlo či zeleninu. Možností je takmer nekonečno.

Predošlá skúsenosť s plstením nie je potrebná. 

Materiál a zapožičanie pomôcok je v cene. Hotový výrobok si odnášate so sebou.


Veková kategória: Kurz je určený najmä pre dospelých, resp. deti od 10 rokov (práca s ihlou na plstenie je náročná).
Na kurz je potrebné sa prihlásiť cez e-mail alebo telefonicky.
Cena za kurz: 18 € (120 min.)

Termín: Kurz sa koná vždy v pondelok o 17.00 hod. (okrem prázdnin a sviatkov). Prvá hodina je 16. januára 2023. Na každú hodinu je potrebné sa individuálne prihlásiť.
Kontakt: marina.masarova@gmail.com, 0907 862 042 

Marína o sebe…

Plsteniu sa venujem posledné štyri roky každým dňom a niekedy aj nocou a neviem si predstaviť sedieť len tak napríklad večer pri filme so založenými rukami. Veď vždy je čo nové vymýšľať z vlny. To, čo ma v tvorbe baví najviac, sú zvieratá, najmä vtáčiky – spevavce, ale aj sovy, či dravce. Keď mám možnosť odtrhnúť sa od reality, robím draky alebo dekorácie rôzneho typu. Na kurzoch sa snažím ľuďom ukázať široké možnosti práce s vlnou, naučiť ich jednoduché techniky, ktoré vedú ku krásnym výsledkom. Témy sú vytvorené vždy tak, aby sme za 2-2,5 hodiny zvládli jedno ucelené dielo.

Moju tvorbu nájdete aj na Facebook.com/BrumBrumZvieratka

Alebo na sashe.sk/BrumBrum