Premýšľala som, nad hrou spojenou aj s dýchaním a teda fúkaním. Tak ma napadla táto. Nič extra – rýchlo hotové, pomáhali baby – v mojom prípade veľkáčky už a musím povedať – že som ich donútila sa so mnou zahrať, aby som narobila nejaké fotky a ich to začalo baviť, že sme to dohrali do konca. My to teda ešte dáme dnes raz, a asi aj zajtra. A vy?

Hra je vhodná pri oslabených svaloch bruška, ako sprievodná aktivita k dýchacím cvičeniam. Fúkajte, fúkajte.

Ako na to?

Príprava: Potrebujeme baliaci papier alebo papierovú rolku, fixy, či iní písatká, sklené guľôčky, my sme ešte použili washi pásky – ale dá sa pokojne nakresliť. Gombíky alebo iné označovače ( budeme potrebovať na značemnie cvikov, ktoré sme už splnili – každý svoju farbu)Inak len chuť.

Natiahnite si rolku papiera na zem a prilepte ju na oboch koncoch lepiacou páskou. Na začiatku papiera si vyznačte štart a na konci cieľ. Potom rozdeľte po dĺžke papier na časti rôzne veľké čiarou alebo páskou (viď foto. ) a do každého vzniknutého dielika napíšte úlohu na cvičenie ( my máme drepy, planky stoličky, stojky – mám veľké baby už, vy si prispôsobte veku vašich detí). A hra je pripravená.

Pravidlá: Začína hráč, ktorý vydrží najdlhšie stáť na jednej nohe. Ľahne si na zem, guľôčku si postaví na štart a silno fúkne. Tam kam sa guľočka odkotúľa – tú úlohu musí splniť. Ak úlohu splní do políčka si dá svoju značku (gombík, lego, kúsok papierika) a pokračuje ďaľší hráč. Hráči vždy začínajú od štartu.

Keď má hráč označených 7 políčok, v ďaľšom kole sa snaží fúknuť guľôčku do cieľa – podľa veku a dĺžky trasy určíme, či na 1 alebo 2 fúknutia. Keď sa podarí hráčovi fúknuť guľôčku do cieľa – VYHRÁVA! Ako odmenu – môžu dostať hráči nafukovací bal=onik, ktorý si sami nafúknu.