Pre malých i veľkých, bosonožcov i tých, ktorí sa ešte nerozhodli, alebo neobjavili čaro bosého chodenia.

V Bubli sme túto olympiádu mali ako slávnostné otvorenie bosonohého chodníka – stretli sa malí i veľkí a tuto sa pozrite, ako sme sa mali, zároveň i návod a tipy na súťažné úlohy.

V bosonožkovej olympiáde vyhráva každý, kto si vyzuje ponožky.

Úlohou rodín je absolvovať každú disciplínu celá rodina, získať pečiatku do kartičky – za vyplnenú kartičku dostali čísielko a po ukončení olymiády si každý vyzdvihol vrecúško s odmenami. Na vrecúškach boli čísla – tak každý hľadal to svoje – všetci vyhrali, nikto nebol smutný. Vo vrecúškach neboli rovnaké veci. každý mal niečo iné.

Úloha č. 1

Po príchode, keď sa ešte len rodinky zbierali na ihrisku, si každý odložil topánočky a namaľoval si na nožky farbami na telo ponožky.

Rozcvička

Keď boli všetci na pľaci – a ponožky namaľované, dali sme si spoločnú rozcvičku – niečo ako predkapela – naladiť deti i rodičov, vyhecovať ich a odovzdať rodosť z pohybu.

Úloha č. 2

Prejsť pavučinou od jednej tyče k druhej – po kamienkoch samozrejme.

Úloha č.3.

Prejsť vytýčenú vzdialenosť len s pomocou vankúšov – zadanie znelo, nestúpiť do vody, skákať alebo kráčať len po leknách. Každá rodina dostala o jeden vankúš viac ako bol počet členov rodiny. Celá rodina štartovala naraz a posúvali si vankúše zo zadu dopredu, aby sa vždy vedeli posunúť o jedno miesto. O zábavu postarané.

Úloha č. 4

Prejsť zo zaviazanými očami po trase, ktorá bola určená šnúrou až ku žabke a pobozkať ju. Samozrejme naboso.

Úloha č. 5

Nakresliť obrázok nožkami.

Úloha č. 6

Poskladaj čo najvyššiu vežu z kociek – nôžkami, bez pomoci rúk!

Úloha č. 7

Prejdi 3x bosonohý chodníček s chobotničkou na hlave (alebo iná vecička, čo spomalí chôdzu a koordináciu) a rodičia s ďalekohľadom z toaletných roliek, čím sa im zúži obzor a uvidia podobne ako deti. Viac budú vnímať nohami, keď oči neuvidia ako predtým.

Úloha č. 8

Prenes sklené guľôčky z bodu A do bodu B, silno stisni pod prstami a po pätách prejdi určenú trasu.

Úloha č. 9

Stoj čo najdlhšie na jednej a potom na druhej nohe.

Pripravujem kartičku na pečiatky, diplom bosonožkový a medailu.

A ešte aj spontánna vankúšová bitka bola! Deti sú super!!!

Ahoj tuto nájdeš kartičky na vytlačenie pre deti, kdes môžu získavať pečiatky a značky za splnené úlohy, medailu na vytlačenie, pokojne si pripoj vlastné logo, nechala som tam priestor a diplom pre deti. Uži si veľa zábavy! Je super, že to robíš pre deti. Uži si to s nimi!

V kartičkách máš priestor na vlastnú tvorbu: logo, pečiatka, text atď…Obsah potrebný k hre je k dispozícii nižšie iba pre členov Zdravého pohybu detí.

Výborne, patríš k nám, klikni a stiahni si všetko, čo potrebuješ.

Ľutujem, ešte nie si členom a preto tento prémiový obsah nemáš k dispozícii.

Ak sa chceš hrať na našom pieskovisku, pridaj sa k nám a staň sa členom.