V horúcich dňoch keď nie je priestor ísť do bazéna ideálne do škôlok, detských táborov, na letné narodeninové oslavy alebo len tak, keď máte doma správnu bláznivú partu priateľov.

 

Zachráň ľadovec

Dlhodobá hra, počas turistiky, vychádzky, alebo presunu. Deň vopred dáme zamraziť do väčšej misy vodu, aby sme mali kocku ľadu. Potrebujeme toľko kociek ľadu, koľko družstiev budeme mať. Úlohou detí je priniesť do cieľa čo najväčšiu kocku.

Plachtová prehadzovaná

Deťom dáme balón naplnený vodou a ich úlohou je ho čo najdlhšie prehadzovať na plachte, padáku, alebo šatke. Veľkosť balóna volíme podľa veľkosti plachty.

Vodná bomba

Naplníme balón vodou a necháme deti aby si ho prehadzovali v kruhu.

Balónová vojna

Vodné bomby (minibalóny) každá skupina ,á svoju nádobu s bombami. Ich úlohou je ohadzovať protihráčov a zároveň sa brániť bombám z druhej strany.

Čerpadlá

Súťaž družstiev. Družstvá sa zoradia do radu medzi lavórom plným vody a prázdnym vedrom na druhej strane. Úlohou je preliať vodu z plnej nádoby do prázdnej.

* bez rúk

* s lyžicou

* v dlaniach

* pomocou striekačky

* špongiou

 

Špongiová bojovka

Každé dieťa dostane špongiu a v strede kruhu dáme nádobu plnú vody. Úlohou detí je ohadzovať sa mokrými špongiami. Keď už špongia niekoho zasiahne, treba ju zase nabiť (naplniť vodou). Do hry treba viac špongií ako je hráčov.

 

Štafetové

  • Obleč sa s miskou vody v ruke
  • Obleč si mokré tričko
  • Obuj si gumáky plné vody a bež do cieľa
  • Prejdi po trase z vedier (striedavo teplá a ľadová voda)
  • Vyber sklenky z nádoby plnej vody – nohami

 

Jablkolov

Ulov jablko z nádoby plnej vody a odhryzni si. Bez použitia rúk.

Šesť berie

Deti sedia v kruhu okolo veľkej nádoby zo studenou vodou a na jej dne nasypané sklené guľôčky. Hádžu kockou jeden po druhom. Komu sa podarí hodiť 6 ide k nádobe a nohami odtiaľ vyberá sklenky. Ostatní hráči zatiaľ pokračujú a hádžu kockou. Keď sa niekomu podarí hodiť 6 vystrieda predošlého hráča. Vyhráva hráč s najväčším počtom skleniek.

Varianta: hráči sú rozdelení do dvoch družstiev a sedia na striedačku. Na konci hry sa spočítavajú sklenky celého družstva.

Ľutujem, ešte nie si členom a preto tento prémiový obsah nemáš k dispozícii.

Ak sa chceš hrať na našom pieskovisku, pridaj sa k nám a staň sa členom.