Ahoj dnes! Ako už môžete zo včerajška tušiť, tento týždeň sa budeme venovať vnímaniu chodidiel. Nezabudnite na týždennú úlohy umývať si zúbky v prírodnom lavóri… Stimuluje chodidlá a masíruje.

Okrem toho si urobíme pohybové ródeo. Dnes si zopakujeme video z prvého týždňa a zajtra vás čaká nové, úplne nožičkové. A takto to budeme striedať celý týždeň.

Dnes si niečo povieme o masaáži a stimulácii chodidiel. Okrem toho, že uvoľnujeme masážou svaly, šľachy a fascie – tak je výborná aj na stimuláciu celého tela. Voláme to reflexná masáž a na chodidle sa nachádza neúrekom reflexných bodov. Preto vás napríklad chôdzou po stimulačnom chodníku prestane bolieť hlava, preto sa chôdzou naboso dokážu uvoľniť upchaté dutiny, atď.

Okrem toho láskavý dotyk je plný lásky a naplní nielen naše potreby stimulácie ale aj srdiečko. Medzi masírujúcim a masírovaným vzniká krásne puto. Preto dobrí terapeuti zasatávajú názor, že deti do siedmich rokov by mali byť masírovaní výlučne rodičom… Ale to už je na každom z nás….

Dnes nepotrebujeme vedieť, ktorý bod na chodidle sa kde nachádza. Dnes potrebujeme vidieť, aká farebná je paleta na nohe a že celkovou stimuláciou a masážou si robíme dobre. A našim deťom. Tak sa hladkajte, masírujte a mojkajte si nohy.