Dokončite, čo ste cez týždeň nestihli a keďže je nedeľa ( mala by byť, ak ste začali v pondelok ) dnes si dáme hravé ponožkové hry. Ak máte košík z prania plný ponožiek – sem s ním. Tieto hry hrajte celá rodina! Zabavíte sa a urobí vám to dobre!

Ponožková vojna.

Rozohrievačka. Ponožková vojna. Ponožky a hráčov si rozdeľte na polovicu. Miestnosť rozdeľte tiež napríklad opaskom od župana. Jedna polovica hráčov so svojou polovicou ponožiek sa postaví na jednu stranu miestnosti a druhá polovica na druhú stranu miestnosti. Zapnite si aspoň 3 minútovú pesničku a vašaou úlohou je celé tieto tri minúty prehadzovať ponožky zo svojej polovice na spoluhráčovú. Vyhráva skupina, ktorá po skončení pesničky má na svojej polovici menej ponožiek.

Zberači na poli

Posilňovačka. Sadnite si na zadok, oprte si dlane o podlahu tak ako na obrázku, zdvihnite ritku zo zeme a takto kráčajte a zbierajte ponožky, ktoré sú rozhádzané všade po miestnosti.

Upratovači

Posilnenie chodidla. Poupratujte si ten neporiadok, čo ste narobili tak, že prstami na koždom chodidle uchopíte jednu ponožku. Zbierajte páry a noste ich mamičke. Ona si ich pekne zamatá do klbôčka.

Ide ponožka dokolaaaaa

Uvoľnenie. Relax. Teraz si sadnite pekne na päty tak, že si prsty opriete o podlahu ( môže vás to trošku bolieť, ak máte poskracované šlachy na chodidle, chvíľočku vydržte, uvoľnite a zase skúste). Zaspievajte si spolu pesničku a podávajte si zamotané ponožky v kruhu. Vezmite si dve klbôčka. Keď pesničku dospievate, oprite priehlavky o podlahu – a tí dvaja komu ostali ponožky v rukách na konci pesničky pomasírujú ježkom nožičky ostatným hráčom. Hrajte ďalej, vymeňte sa, alebo si pustite video na cvičenie ak vám bolo málo.

Ľudmila Podjavorinská, Žabiatko, pôvodná nahrávka Opus