Dnes sa poďme pozrieť na to, ako to naše chodidlo stojí. Chodidlo je časť nášho tela, ktoré nás spája zo zemou.

Poďme sa však pozrieť, ako to chodidlo na tej podlahe stojí. Chodidlo sa opiera o pätovú kosť, a všimni si na obrázku, že pätová kosť nie je špicatá, ale má taký trošku hranatý kraj. Je dôležité, aby stála na podlahe oboma týmito krajmi a nie len na jednej hrane. To znamená, že ani na vnútornej strane chodidla, ani na vonkajšej. Ale pekne rovno. Ďalší náš oporný bod je kostička – tam kde začína palec -ale ešte to nie je palec a tam kde začína malíček, ale ešte to nie je malíček. Čo to znamená? To. že keď stojíš, všetky tieto body by mali byť pevne na zemi – na päte najvätší tlak a tie pod prstami rovnomerne rozložené. Mamička bude rozumieť, keď poviem päta 70 % váhy a kosti 5. a 1. metatarzu 30%.

A potom je ešte dôležitá klenba chodidla, ale o tej sa budeme rozprávať zajtra.

Dnes máš za úlohu – postaviť sa bez ponožiek na podlahu a mamička si ťa odfotí a dobre poprezerá, ako stojí na tom tvoja päta. Podľa Achilovej šľachy vie mamka povedať, na ktorej hrane päty stojíš. To je tá modrá čiara na nôžkach na obrázku. Najlepšie bude, keď si ťa mamka odfotí, a fixkou obreslí tvoju Achilovku. Tak to najlepšie uvidí. A podľa tohoto a ešte vecí, ktoré sa dozvieš zajtra a pozajtra sa dá povedať, či je nôžka plochá, alebo vbočená. A to sú dve rôzne veci, vieš?

Dosť bolo teórie na dnes! Poďme si zacvičiť! Vyzuj si ponožky nôžkami a dnes nás čaká nové videjko. Tak hurá do toho. Už sa na teba s Viki – to je Jakubkova sestrička, tešíme…

Dnes budete na cvičenie potrebovať ježkovu loptičku, alebo inú malú loptičku / šatku alebo utierku / varechu a 8 guľôčok.